ZRINJSKI PREOKRETOM DO POBJEDE: Radnik – Zrinjski 1:2 (1:1)

Fudbaleri Radnika poraženi su od Zrinjskog rezultatom 2:1 u 6. kolu Lige za prvaka BiH.

Zrinjski je od početka susreta zaigrao ofanzivno i izašao visoko na našu polovinu. Priliku za pogodak, nakon početnog ispitivanja snaga, imao je Nemanja Bilbija u 10. minutu, nakon ubačaja sa desne strane. Međutim, njegov udarac glavom odlazi preko gola našeg tima. Radnik je s druge strane bio pomalo rezervisan u smislu pozicione igre, ali je zato opasno prijetio iz tranzicije i svaki put kad bi prešao na protivničku polovinu, gol Zrinjskog je bio u opasnosti.

U 19. minutu, Radnik je stigao do vođstva, a mrežu gostiju pogodio je sjajnim udarcem Velibor Đurić. Nakon ubačaja iz kornera sa desne strane, golman Zrinjskog Kenan Pirić je krenuo sa svog gola pa stao, a nakon loše intervencije odbrane Mostaraca lopta je došla do Đurića, koji je šutirao bez oklijevanja u donji lijevi ugao za 1:0. Zrinjski je bio u šoku, a već u 21. minutu utakmica je mogla biti gotova kada je Domagoj Franić na lijevoj strani uposlio Nenada Srećkovića koji je uzdrmao prečku gola Zrinjskog.

Činilo se tada da će se mostarski tim teško vratiti u meč, ali Zrinjski ipak stiže do izjednačenja u 37. minuti, kada je poslije ubačaja Miloša Filipovića iz kornera glavom mrežu našeg tima pogodio Slobodan Jakovljević.

U nastavku susreta Radnik je napadao, dok je Zrinjski vrebao šanse iz brzih kontri. Igrao se 54. minutu kada je Slaviša Radović po ocjeni glavnog arbitra Adisa Mulahasanovića iz Sarajeva načinio prekršaj nad odbrambenim igračem Mostaraca Slobodanom Jakovljevićem, što je rezultiralo crvenim kartonom, odnosno drugim žutim za našeg lijevog beka, čime je u velikoj mjeri olakšan posao Zrinjskom na putu do trijumfa.

Očekivalo se da Zrinjski prelomi otpor Radnika bez većih problema, ali su domaći odigrali maksimalno srčano i dali su svoj maksimum da zaprijete golu Zrinjskog. Zrinjskom je curilo vrijeme, a nekoliko šansi koje su stvorili odličnim je intervencijama zaustavio golman Mladen Lučić, pa je djelovalo da bi se Zrinjski mogao neočekivano okliznuti sa igračem više na terenu. Međutim, sjajan gol u 85. minuti postigao je rezervista Samir Bekrić, koji je pogodio udarcem sa dvadeset metara za 2:1. Nakon primljenog pogotka, Bijeljinci su krenuli još žustrije ka golu Zrinjskog, pa je u 89. minutu Dino Beširović poslije lijepe akcije sa desne šutirao malo pored gola.

Ostalo je 2:1 za Zrinjski na kraju susreta, čime su Msotarci napravili veliki korak u borbi za naslov prvaka.

RADNIK – ZRINJSKI 1:2 (1:1)

Stadion: Gradski stadion u Bijeljini. Gledalaca: 1000. Sudija: Adis Mulahasanović (Sarajevo). Strijelci: Đurić u 19, Jakovljević u 37, Bekrić u 85. minutu. Žuti karotni: Vasić, Peco (Radnik), Čirjak (Zrinjski). Crveni karton: Radović u 54. minutu (Radnik).

RADNIK: Lučić, Radović, Franić, Martinović, Beširević, Vasić, Srećković, Mekić (od 87. minuta Bradonjić), Peco, Hadžić (od 57. minuta Glišić), Đurić (od 59. minuta Okić).

ZRINJSKI: Pirić, Galić, Barišić, Čirjak, Jović (od 63. minuta Todorović), Pezer, Perišić (od 74. minuta Bekrić), Jakovljević (od 59. minuta Laštro), Bencun, Filipović, Bilbija.