TRIJUMF CRNO-BELIH U BIJELJINI: Radnik – Partizan 0:1 (0:0)

Reprezentativnu pauzu fudbaleri Radnika i Partizana iskoristili su da odigraju prijatelјsku utakmicu u Bijelјini. Partizan je gostovao poslednji put u Bijelјini prije 15 godina i vremena kada je na klupi “crno-belih” sjedio Lotar Mateus. Radnik, pod dirigentskom palicom trenera Mladena Žižovića, pruža sjajne partije u Premijer ligi BiH, i bio je dostojan rival većim dijelom susreta, ali su Beograđani na kraju ipak slavili minimalnim rezultatom.

Tokom prvog poluvremena Radnika je prepustio inicijativu Partizanu, koji je igrao dosta anemično, bez pravih prilika za pogodak. Tim iz Bijelјine se ograničio na kontranapade, prijetio je po bokovima, ali bez nagovještaja o realizaciji. Na odmor se otišlo bez pogodaka.

U nastavku susreta trener Partizana izvršio je određene korekcije u timu, što je donijelo ploda u igri Beograđana. Igrao se 57. minut kada je po lijepvoj strani prošao Suma, uputio prizeman centaršut u kazneni prostor Radnika, a u petercu Bijelјinaca najbolјe se snašao Đorđe Ivanović, kojem nije bilo teško savladati odličnog čuvara mreže Radnika, Mladena Lučića.

Od momenta kada su primili pogodak Bijelјinci su krenuli ka golu Partizana nešto ofanzivnije. Kolosalnu priliku za izjednačenje imao je rezervista Irfan Hadžić, kada je na centaršut sa lijeve strane upučen od Šefke Okića, u petercu neometan od Partizanove odbrane loptu zahvatio glavom i kada su svi na stadionu očekivali izjednačujći pogodak, lopta je pored desne stative otišla van granice igrališta.

RADNIK – PARTIZAN 0:1 (0:0)

Strijelac: 0:1 Ivanović u 57. minutu. Stadion: Gradski stadion u Bijeljini. Gledalaca: 1.500. Sudija: Đorđić Rajko (Bijeljina). Žuti karton: Vasić (Radnik).

RADNIK: Lučić, Vasić, Zec, Radović, Franić, Velibor Đurić, Beširović, Martinović, Glišić, Bradonjić, Srećković. Igrali su još: Ružić, Hadžić, Hodžurda, Stojanović, Okić, Merajić, Sušić, Kitanović, Andrej Đurić. Trener: Mladen Žižović.

PARTIZAN: Jovičić, Cucin, Marković, M. Miletić, Urošević, Suma, Jevtović, Kosović, Đerlek, Ivanović, Đilas. Igrali su još: Popović, N. Miletić, Antonov, Sa. Ilić, St. Ilić, Zdjelar, Simović. Trener: Miroslav Đukić.