Radnik otkinuo bod šampionu

Fudbaleri Radnika nastavili su seriju uspjeha u Premijer ligi BiH. Izabranici trenera Mladena Žižovića odigrali su danas nerješeno (1:1) u gostima kod aktuelnog prvaka Zrinjskog.

Zrinjski je imao dobru priliku već na otvaranju susreta. Ognjen Todorović je pokušao iskosa sa desne strane, ali je lopta odletela visoko iznad gola. Naš tim je u tim trenucima svoju igru bazirao na kontranapade, a jedan takav je u 9. minutu urodio plodom. Demir Peco na šesnaest metara od gola Zrinjskog maestralnim lažnjakom u prazno šalje Franu Čirjaka, a zatim upošljava Velibora Đurića, koji sa vrha šesnaesterca odličnim udarcem matira Kenana Pirića, za vođstvo Radnika od 1:0.

Igrao se 17. minut kada je Dino Beširović pokušao iz slobodnog udarca, ali odlični golman Mostara Kenan Pirić osujetio je udarac. Samo tri minuta kasnije, odlična prilika za Zrinjski. Međutim, udaraca Tonija Jovića izblokirala je naša odbrana.

U 29. minutu Zrinjski je preko Nemanje Bilbije imao priliku za izjednačenje. Međutim, odličan centaršut Čirjaka sa lijeve strane nije iskoristio ofanzivac Plemića, koji glavom prebacuje naš gol. U 35. minutu Zrinjski je imao još jednu odličnu šansu. Ovog puta preko Jovića, ali je Mladen Lučić sjajno intervenisao i otklonio opasnost ispred svog gola. Dvije minute kasnije, Lučić je ponovo spasio naš gol. Ovaj put u prilici bio je Šime Gržan. U 38. minutu zbog prekršaja u napadu, poništen je pogodak Nemanje Bilbije.

Do kraja poluvremenu Nermin Jamak je pokušao glavom ugroziti našu mrežu, i to nakon centaršuta Bilbije, ali Lučić nije imao problema sa ovim udarcem, te se na odmor otišlo uz minimalnu prednost Radnika.

Nakon mirnog perioda igre na otvaranju drugog dijela, u 54. minutu Zrinjski je ipak stigao do izjednačujućeg pogotka. Pirić je poslao dugu loptu, koju je Bilbija prebacio preko naše odbrane, a Miloš Filipović je na pravi način iskoristio svoju brzinu, pobjegao svom čuvaru i matirao Lučića za 1:1.

Nakon ovog pogotka, redale su se šanse na obje strane. Prvo je nakon asistencije Domagoja Franića pokušao Irfan Hadžić, ali je Pirić dobro reagovao, da bi na drugoj strani svoj udarac oprobao Srđan Stanić, ali je Lučić bio na visini zadatka.

U 59. minutu odličnu priliku ponovo je imao naš tim i Demira Pecu, koji loptu upućuje pored gola. Na drugoj strani, ponovo preslikana akcija kao kod pogotka Plemića. Međutim, Filipović je ovaj put bio neprecizan. U 64. minutu novu priliku imao je Zrinjski. Bilbija je spustio loptu za Filipovića, koji je uposlio Jovića, ali je naša odbrana sjajno reagovala i otklonila opasnost ispred svog gola.

Nakon ovog pokušaja uslijedio je miran period igre obje ekipe, te su oba trenera izvršili preostale izmjene. Vrijedi istaći da se zbog sudara sa Jovićem nekoliko minuta ukazivala pomoć našem golmanu Mladenu Lučiću. Ali, srećom bez većih posljedica.

U 87. minutu veoma zanimljive situacije u šesnaestercu Plemića, u kojima se istaka golman Kenan Pirić. Prvo je odbranio udarac Pece, pa onda i Srećkovića, i tako smo propustili priliku da u Mostaru dođemo do punom plijena.

ZRINJSKI – RADNIK 1:1 (0:1)

Strijelci: Đurić u 9, Filipović u 54. minutu
Stadion: Pod Bijelim Brijegom u Mostaru
Gledalaca: 2.500
Sudija: Miloš Gigović (Gradiška)

ZRINJSKI: Pirić, Barišić, Čirjak (od 79. minuta Hairlahović), Stanić (od 72. minuta Stojkić), Jović, Todorović (od 16. minuta Gržan), Jamak, Jakovljević, Filipović, Kadušić, Bilbija. Trener: Blaž Slišković.

RADNIK: Lučić, Franić, Martinović, Sušić (od 49. minuta Vasić), Beširović, Srećković, Mekić (od 61. minuta Stojanović), Peco, Hadžić (od 74. minuta Okić), Đurić, Merajić. Trener: Mladen Žižović.