RADNIK OSIGIRAO PETO MJESTO: Krupa – Radnik 1:3 (0:1)

Radnik je danas u jednoj veoma zanimljivoj utakmici savladao Krupu rezultatom 3:1 i tako ostao jedini premijerligaš kojeg Krupljani za dve sezone nastupa u eliti bh fudbala još nijednom nisu uspjeli da pobjede.

Bio je ovo i duel klubova koji su izborili plasman u finale 25. Kupa Republike Srpske. Borba za pomenuti trofej se igra za desetak dana, a naši momci stekli su dodatno samopouzdanje pred taj meč. Međutim, do borbe za trofej u najmasovnijem takmičenju srpskog entiteta, oba kluba imaju još po jedan prvenstveni izazov. Krupa ide u Mostar na proslavu titule Zrinjskog, dok će Radnik ugostiti Široki Brijeg.

U ravnopravnoj igri u prvih 45 minuta Bijeljinci su uspeli da steknu minimalnu rezultatsku prednost, a već u devetom minutu mrežu Nevresa Fejzića pogodio je Irfan Hadžić. Krupa je imala nekoliko poluprilika, ali do kraja poluvremena nije uspjela da izjednači rezultat.

Na startu nastavka oslabljeni i desetkovani sastav domaćih, koji je nastupio bez osam standardnih prvotimaca, počeo je ofanzivno, što je rezultiralo pogotkom u 50. minutu, kada je mladi reprezentativac Bosne i Hercegovine, Nikola Dujaković, matirao Branislava Ružića i rezultatski stvari vratio na početak.

Kako je vreme odmicalo, nijedan ni drugi rival nisu bili zadovoljni podelom plena, a pogotovo ne Krupljani, koji su preuzeli rizik, ali su za to ubrzo kažnjeni. Prvo je u 75. minutu Velibor Đurić kaznio grešku Krupljana u defanzivnom delu tima, da bi u sudijskoj nadoknadi, kada je domaćin krenuo potpuno otvoreno po izjednačenje, mrežu Fejzića zatresao je Ševko Okić.

Ovim trijumfom fudbaleri Radnika su u sezoni 2017/18 i definitivno osvojili petu poziciju u Ligi za prvaka, dok će Krupljani, bez obzira na utakmice poslednjeg 32. kola, završiti na šestom mjestu.

KRUPA – RADNIK 1:3 (0:1)

Stadion: Krupa na Vrbasu. Gledalaca: 500. Sudija: Zoran Soknić (Istočno Sarajevo). Strijelci: 0:1 Hadžić u 9, Dujaković u 50, Đurić u 75, Okić u 90. minutu. Žuti kartoni: Nikodijević, Fejzić (Krupa), Merajić, Đurić (Radnik).

KRUPA: Fejzić, Maksimović, Makitan, Lukić (od 76. minuta Ilić), Dujaković, Glamočić, Nikodijević, Dabić, Mirosavljević, Marjanović, Šamara (od 61. minuta Banović).

RADNIK: Ružić, Martinović, Sušić (od 67. minuta Peco), Stojanović, Mekić, Zec, Hadžić, Bradonjić (od 53. minuta Vasić), Đurić (od 82. minuta Kitanović), Okić, Merajić.