Radnik na korak od Lige za prvaka

Radnik je na korak do Lige za prvaka!

Po teškom terenu Plavi su danas slavili protiv Širokog Brijega rezultatom 1:0.

Gosti su ipak bolјe otvorili utakmicu. U 12. minutu poslije kornera Dušan Martinović je zaustavio šut Damira Zlomislića. Par minuta kasnije gosti su ponovo u prilici, Dražen Bagarić je šutirao ali je Mladen Lučić odlično odreagovao i otklonio opasnost od svog gola. A onda, gol odluke. Nenad Srećković je počeo akciju u 16. minutu, lijepo je nastavili Aleksandar Glišić i strijelac pogotka Demir Peco, za vođstvo od 1:0.

U nastavku susreta najbolјa prilika za goste. Damir Zlomislić je mogao utakmicu uvesti u rezultatsku neizvjesnost u 49. minutu, ali je Domagoj Franić sjajno intervenisao kada je lopta već bila na putu ka praznoj mreži. Priliku za pogodak imao je kapiten Dino Beširević na dodavanje Velibora Đurića, ali je za malo zakasnio da loptu ugura u praznu mrežu Širokobriježana. Bijelјinci su propustili sjajnu priliku u 64. minutu, centrirao je Srećković, a u prilici je bio Peco, ali je strijelac jedinog gola na utakmici za malo bio neprecizan.

Bijelјinci su ovom pobjedom kolo prije kraja jednom nogom u Ligi za prvaka, pa im je u narednom kolu protiv Viteza potreban bod kako bi ostvarili zacrtan cilј. Na kaju vrijedi napomenuti značajan angažman zaposlenih na Gradskom stadionu i radnike preduzeća Komunalac, koji su danas nekoliko sati čistili snjeg sa terena. Sve pohvale dobili su i od gostiju iz Širokog Brijega.

RADNIK – ŠIROKI BRIJEG 1:0 (1:0)

Strijelac: 1:0 Peco u 16. minutu. Stadion: Gradski u Bijelјini. Gledalaca: 300. Sudija: Adis Mulahasanović (Sarajevo). Žuti kartoni: Mekić, Đurić, Lučić (Radnik), Bralić, Ćorić (Široki Brijeg).

RADNIK: Lučić, Radović, Franić, Martinović, Beširević, Vasić, Srećković, Mekić (od 70. minuta Sušić), Peco, Glišić (od 70. minuta Hadžić), Đurić (od 90. minuta Hodžurda). Trener: Mladen Žižović.

ŠIROKI BRIJEG: Bandić, Barišić, Peko (od 65. minuta Ćorić), Baraban (od 80. minuta Jurić), Ćorluka, Ćorić, Lončar, Bralić, Zlomislić, Bagarić, Marković (od 75. minuta Kvesić -). Trener: Denis Ćorić.