Radnik definitivno udaljio Željezničar od titule

Bijeljinci će ovu sezonu pamtiti prije svega po osvajanju bodova protiv najvećih klubova. Danas su izabranici Mladena Žižovića definitvno udaljili Željezničar od titule prvaka, dva kola prije kraja prvenstva.

U devetom minutu videli smo prvu opasnu situaciju pred našim golom. Saša Kajkut je izbjegao ofsajd, došao je u duel sa Mladenom Lučićem, ali je golman Bijeljinaca bio spretniji i otklonio opasnost.

Radnik je stvorio prve izgledne prilike tek u nastavku. U 21. minutu Velibor Đurić je pokušao iskoristiti lošu reakciju golmana Vedrana Kjosevskog, ali je njegov udarac na putu ka golu zaustavila odbrana gostujućeg tima, tako da je mreža Sarajlija ostala netaknuta. Već u narednom napadu ponovo je iskusni Đurić sjajno šutirao sa 25 metara, ali je Kjosevski još bolje intervenisao. Najbolju šansu za goste propustio je Vojo Ubiparip u finišu prvog dijela. Šutirao je dobro glavom nakon kornera, ali je stativa spasila naš tim.

Nastavak je donio blagu inicijativu Željezničara. Pokušali su gosti da naprave pritisak, da stvore pravu šansu za gol, ali se naš tim odlično branio. U nastavku smo vidjeli nekoliko prilika na obje strane, a prije gola najviše pažnje izazvao je nesportski potez Graovca. On je u 79. minutu nasrnuo na Bradonjića bez lopte. Svi na stadionu su čekali reakciju sudije Zorana Grbića i dosuđivanje penala. Međutim, pokazan je samo žuti karton pomenutom igraču.

Konačno i najljepša akcija na utakmici, pri postizanju jedinog gola u 84. minutu. Rezervista Irfan Hadžić je lijepo podigao loptu za kapitena Dinu Beširevića, koji još ljepše lobuje istrčalog Kjosevskog za, ispostaviće se na kraju, konačnih 1:0.

U narednom kolu Radnik gostuje Krupi, gdje ćemo imati priliku da, uz eventualnu pobjedu, zacementiramo peto mesto na kraju sezone.

RADNIK – ŽELJEZNIČAR 1:0 (0:0)

Stadion: Gradski stadion u Bijeljini. Gledalaca: 1000. Sudija: Zoran Grbić (Prijedor). Strijelac: Beširović u 84. minutu. Žuti kartoni: Vasić, Zec (Radnik);, Projić, Blagojević, Graovac, Osmanković (Željezničar).

RADNIK: Lučić, Radović, Martinović, Beširović, Vasić, Mekić (od 68. minuta Stojanović), Zec, Peco, Glišić (od 59. minuta Bradonjić), Đurić, Okić (od 75. minuta Hadžić).

ŽELJEZNIČAR: Kjosevski, Kajkut (od 64. minuta Zajmović), Graovac, Ramović (od 71. minuta Zec), Blagojević, Zakarić, Hadžić (od 84. minuta Žerić), Vranješ, Osmanković, Projić, Ubiparip.