LIDER NANIO PRVI PORAZ RADNIKU: Željezničar – Radnik 2:1 (2:0)

Radnik nije uspio izbjeći poraz od lidera na tabeli Premijer lige BiH. Bijeljinci su poraženi na Grbavici rezultatom 2:1.

Furiozan početak Plavih sa Grbavice. Mreža Radnika načeta je u 5. minutu, kada je gol postigao Stojan Vranješ, koga je prethodno uposlio Vojo Ubiparip. Željezničar do novog pogotka dolazi samo dva minuta kasnije, kada je strijelac prvog gola Vranješ centrirao iz slobodnog udarca, a lopta je pala na glavu Dženana Zajimovića, kome nije bilo teško da iz neposredne blizine savlada Mladen Lučića.

Radnik je nakon dva primljena pogotka djelovao razuzdano na terenu, bez ijedne prave akcije ka golu domaćina. Tek u poslednjim trenucima prvog dijela susreta Bijeljnci su se oslobodili pritiska i krenuli nešto ozbiljnije ka Željinom golu, ali opet nismo uspjeli da dođemo do ozbiljnijih prilika.

U drugom poluvremenu Radnik je zaigrao nešto odlučnije ka golu Željezničara. Igrao se 56. minut kade sjajno prošao po lijevoj strani Aleksandar Glišić, ušao u kazneni prostor Željezničara i šutirao iskosa sa nekih desetak metara. Lopta je išla pod samu prečku, ali je golman domaćih Vedran Kjosevski sjajno intervenisao i loptu izbacio u korner.

U 57. minutu Dino Beširević je izveo korner sa lijeve strane, u petercu Željezničara najviši u skoku bio je visoki štoper Radnika, Domagoj Franić, koji je sa dva metra poslao loptu iza leđa golmana Kojosevskog. U 61. minutu agilni Zajmović je dobro šutirao, ali Lučić je bio na mjestu. Tri minuta kasnije ponovo je aš golman bio na iskušenju nakon nezgodnog pokušaja Vranješa, ali je sjajnom intervencijom otklonio opasnost ispred svog gola.

Prijetio je i Radnik u 69. minutu, ali Glišić nije najbolje zahvatio loptu glavom iz solidne pozicije. Do kraja susreta opao je tempo. Bijeljinci ipak nisu imali snage da ozbiljnije ugroze gol domaćina, koji je na kraju došao do važnog i zasluženog trijumfa, a Radnik do prvog poraza ovog proljeća.

ŽELJEZNIČAR – RADNIK 2:1 (2:0)

Strijelci: 1:0 Vranješ u 5, 2:0 Zaimović u 7, 2:1 Franić u 57. minutu. Stadion: Grbavica u Sarajevu. Gledalaca: 5000. Sudija: Goran Paradžik (Ljubuški). Žuti kartoni: Osmanković (Željezničar), Okić, Zec, Beširević (Radnik).

ŽELJEZNIČAR: Kjosevski, Stevanović (od 87. minuta Osmanković), Kajkut (od 70. minuta Žerić), Graovac, Ramović, Bogičević, Zajmović, K. Hadžić, Vranješ, Hajdarević (od 82. minuta Šabanadžović), Ubiparip. Trener: Admir Adžem.

RADNIK: Lučić, Radović, Franić, Martinović, Beširević, Vasić, Srećković (od 48. minuta I. Hadžić), Zec, Glišić 6 (od 83. minuta Bradonjić), Đurić, Okić (od 77. minuta Peco). Trener: Mladen Žižović.