HADŽIĆ DONIO BOD: Široki Brijeg – Radnik 1:1 (0:0)

Fudbaleri Radnik uspjeli su da ostanu neporaženi na vrućem terenu u Širokom Brijegu, pošto su remizirali sa istoimenom ekipom rezultatom 1:1.

Prvu priliku Radnik je imao u 4. minutu, ali je golman Luka Bilobrk zaustavio udarac Aleksandra Glišića. Široki je uzvratio u 11. i 19. minutu preko Dražena Bagarića, odnosno Slavka Bralića. Međutim, u oba navrata sjajno je reagovao Mladne Lučić, te je uspio ukrotiti namjere napačada domaćeg tima. U 28. minutu sjajan šut ka golu Širokobriježana uputio je Velibor Đurić, ali je Bilobrk sjajnom paradom uspio sačuvati svoju mrežu.

U nastavku susreta domaća ekipa je žustrije krenula ka našem golu. U 50. minutu Josip Ćorić je s dvadesetak metera pogodio preču, a šest minuta kasnije isti igrač je izveo slobodan udarac, ali je Lučio bio na visini zadatka. Široki je u 57. minutu tražio jedanaesterac nakon povlačenja Ivana Barabana, ali je sudija Ermin Sivac pokazao da nema prekršaja. Nakon toga u par navrata priprijetio je Glišić, ali je Bilobrk u svakom okršaju izišao kao pobjednik.

Nakon izrazitog pritiska, u 79. minutu Široki Brijeg je došao u vođstvo, kada je Bagarić iz jednog “otpatka” pogodio za 1:0. Samo minut kasnije ponovo je nakon solo akcije u šansi bio Bagarić, ali je Lučić sjajno intervenisao.

Džoker u Radniku bio je Irfan Hadžić, koji je ušao u 79. minutu na teren, i to se ispostavilo kao pravi potez Mladena Žižovića. Hadžić je najprije u 84. minutu sjajno šutirao glavom, ali je Bilobrk čudesnom intervencijom spriječio iznenađenje. Ipak, u 90. minutu domaćinu je opala koncentracija, a to je kaznio upravo Hadžić, koji je “zakucao” loptu pod prečku i postavio konačnih 1:1.

U narednom, 6. kolu Lige za prvaka BiH Radnik na Gradskom stadionu dočekuje aktuelnog prvaka Zrinjski.

ŠIROKI BRIJEG – RADNIK 1:1 (0:0)

Stadion: Pecara u Širokom Brijegu. Gledalaca: 1000. Sudija: Ermin Sivac. Strijelci: Bagarić u 79. i Hadžić u 90. minutu. Žuti kartoni: Ćorić, Ivanković (Široki Brijeg), Martinović, Glišić, Đurić (Radnik).

ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk, Matić, Barišić, Peko (od 79. minuta Ivanković), Baraban (od 69. minuta Vagner), Ćorluka, J. Ćorić, Begonja (od 80. minuta Kožul), Bralić, Bagarić, Marković.

RADNIK: Lučić, Franić, Martinović, Beširović, Vasić, Srećković, Zec (od 82. minuta Stojanović), Peco, Glišić (od 79. minuta Hadžić), Đurić, Okić (od 84. minuta Bradonjić).