GOLEADA ZA KRAJ: Radnik – Široki Brijeg 3:3 (1:1)

Fudbaleri Radnika i Širokog Brijga odigrali su nerješeno 3:3 u posljednjoj ovosezonskoj utakmici Lige za prvaka BiH.

Široki Brijeg je odlično otvorio susret. Igrao se 4. minut kada je, nakon dobrog ubačaja Josipa Kvesića, Dražen Bagarić glavom pogodio mrežu Branislava Ružića za vođstvo Širokobriježana od 1:0. Ipak, naše momke to nije pokolebalo, jer su ubrzo uspjeli da izjednače. Igrao se 20. minut kada je Dino Beširović šutirao iz slobodnog udarca, golman Martin Zlomislić paradom je spasao pogodak, ali je lopta pala na grudi Filipa Stojanovića, kome nije bilo teško da sa neka dva metra loptu grudima unese u gol za 1:1.

Drugi dio susreta počeo je sa dva brza pogotka. Prvo je u 50. minutu Dino Beširović potpuno preokrenuo rezultat, ali samo što se krenulo sa centra raspoloženi Josip Kvesić izjednačio je na 2:2. Ni to nije bilo sve, jer smo novi pogodak našeg tima videli već u 58. minutu meča. Tek što je ušao u igru, Aleksandru Glišiću bilo je potreban samo jedan minut kako bi naš tim i drugi put doveo u vođstvo, ovog puta za 3:2. Klub sa “Pecare” do kraja je nastavio da napada, te su u 88. minutu preko Bagarića uspjeli da izjednače i postave konačnih 3:3.

RADNIK – ŠIROKI BRIJEG 3:3 (1:1)

Stadion: Gradski stadion u Bijeljini. Gledalaca: 300. Sudija: Haris Kaljanac (Sarajevo). Strijelci: Bagarić u 4, Stojanović u 20, Beširović u 50, Kvesić u 53, Glišić u 58, Bagarić u 88. minutu.

RADNIK: Ružić, Radović, Martinović, Stojanović, Beširović, Vasić, Mekić (od 25. minuta Sušić), Peco (od 57. minuta Glišić), Hadžić (od 67. minuta Bradonjić), Despotović, Okić.

ŠIROKI BRIJEG: Zlomislić, Kvesić, Barišić, Baraban (od 83. minuta Vagner), Marić (od 55. minuta Kožul), Ćorluka, Menalo (od 46. minuta Peko), Lončar, Begonja, Perković, Bagarić.