PORAZ RADNIKA NA KOŠEVU: Sarajevo – Radnik 3:1 (2:0)

Fudbaleri Radnika poraženi su na Koševu od Sarajeva rezultatom 3:1. Sarajevo je agilno krenulo u susret, a već u 7. minutu preko Krste Velkoskog stigao je do vođstva od 1:0. Emir Halilović je odlično pronašao Halida Šabanovića, koji se oslobodio svojih čuvara, te uposlio Velkoskom, koji nije imao težak zadatak da ubaci loptu u praznu mrežu iza leđa golmana Mladena Lučića.

U 18. minutu Almir Bekić je fenomenalno ubacio loptu u šesnaesterac, a Velkoski je još bolje šutirao i postigao odličan pogodak za 2:0. U 31. minutu Halilović je pokušao, ali lopta otišla tik pored lijeve stative Lučićevog gola. Poluvrijeme je nepreciznim udarcem zaključio Ljuban Crepulja, te se na odmor otišlo sa 2:0 u korist domaćeg tima.

Radnik je u drugo poluvrijeme ušao agilnije, pa smo preko Dine Beširovića nekoliko puta stizali do dobre pozicije za postizanje pogotka. Međutim, tek u 56. minutu stigli smo do cilja. Šabanović je na centru izgubio loptu, koja je došla do Filipa Stojanovića, a on je uposlio Beširovića, koji je matirao0 golmana Bojana Pavlovića.

U 60. minutu Srećković je krenuo u opasan napad, ali zaustavljen je u kaznenom prostoru Sarajeva od strane bivšeg igrača našeg kluba, Dušana Hodžića, nakon čega su Bijeljinci tražili najstrožu kaznu, ali se arbitar iz Banja Luke, Dragan Petrović, nije oglasio. Do kraja susreta domaći su imali nešto više od igre, ali udarci Elvisa Sarića, te Miće Kuzmanovića su umjesto u okviru gola završavali iznad prečke Lučićevog gola.

U posljednjem minutu regularnog toka, Aleksandar Glišić je šutirao glavom, ali je odlično postavljen bio golman Sarajlija Bojan Pavlović. Igrala se sudijska nadoknada kada je najbolji pojedinac na utakmici, makedonski internacionalac Krste Velkoski, majstorski uposlio Amara Rahmanovića, koji je matirao Lučića bez većih problema i tako postavio konačnih 3:1.

Sarajevo – Radnik 3:1 (2:0)

Stadion: Asim Ferhatović-Hase u Sarajevu. Gledalaca: 1000. Sudija: Dragan Petrović (Banja Luka). Strijelci: Velkoski u 7. i 21, Beširović u 56, Rahmanović u 90+2. minutu. Žuti kartoni: Šabanović, Rahmanović, Sarić (Sarajevo), Franić (Radnik).

SARAJEVO: Pavlović, Šabanović, Sarić, Ahmetović, Velkoski, Hebibović (od 65. minuta Kuzmanović), Mujakić, Bekić (od 24. minuta Hodžić), Crepulja, Adukor, Halilović (od 84. minuta Rahmanović).

RADNIK: Lučić, Franić, Martinović, Stojanović (od 74. minuta Mekić), Beširević, Srećković, Zec, Peco (od 41. minuta Hadžić), Glišić, Đurić, Merajić (od 68. minuta Okić).